MAHOMET — Mahomet-Seymour High School first semester honor roll and high honor roll are as follows.

HIGH HONORS

Ninth grade

Benjamin W. Amjad

David Andrawes

Josiah K. Avery

Maxwell H. Bartlett

Brooke D. Beguin

Zackery K. Beyer

Ethan C. Bice

Wyatt E. Bohm

Avery T. Buchanan

Abigail C. Bunting

Robert P. Byron II

Mallory E. Carr

Ivy J. Carrington

Sebastian A. Chamorro

Madelyn E. Clark

Marissa R. Corray

Rachael D. Corson

Katherine E. Dahl

Taylor M. Dietz

Gabriel G. Difanis

Roman A. DiGirolamo

Ava A. Eckley

Dayten R. Eisenmann

Alivia K. Folken

Jayden N. Fondren

Karlie L. Fuoss

Madalyn D. Gaede

Jonathan R. Gandolfi

Savannah R. Grammer

Hayden R. Grotelueschen

Mark Stephen S. Gutierrez

Sydney S. Hafner

Elizabeth A. Hanson

Anthony D. Headley

Ella T. Herriott

Connor J. Hirsbrunner

Lauren L. Hobbs

Hannah M. Hofbauer

Grafton L. Hoffmeister

Evan M. Honnigford

Gabriella M. Houser

Brookelyn R. Howard

Elle L. Hubble

Callie T. Jansen

Alaina S. Jared

Carter D. Johnson

Emma T. Kassem

Kara S. Kinnamon

Jenna A. Ledin

Nora S. Lozar

Raigan M. Lutes

Kolton W. Mannin

Macie A. Manuel

Kaelyn R. Marx

Mitchell J. McAnally

Aiden T. McNamara

Laura J. McNaught

Chloe L. Merkle

Delaney F. Miller

Lauren M. Nelson

Eliza L. Noonan

Eden G. Oelze

Elizabeth G. Paragi

Chana J. Parish

Madisyn L. Payne

Reese R. Pletcher

Caden J. Raquel

Andrew D. Robinson

Grace M. Rodebaugh

Avery S. Rosa

Julia Schultz

Kale D. Schweighart

Ella S. Scott

Clayton V. Seal

Sabian C. Simpson

Aaron W. Smith

Aaliyah J. Snipes

Shaelynn A. Standifer

Elijah A. Stelle

Yeva C. Stoops

Janel G. Straub

Durbin O. Thomas

Nicholas S. Tjahjadi

Ella H. Trevillian

Katherine A. Turner

Owen M. Uebelhoer

Jenna M. Wade

Benjamin J. Wallace

Gage T. Williams

Blake D. Wolters

Drake A. Woodward

Addisen E. Woolsey

10th grade

Cecilia K. Abramson

Abigail M. Akers

Chloe E. Allen

Kaylee E. Allison

Nicholas M. Anand

Megan K. Barnhart

Elias B. Barton

Madeline N. Beasley

Emily C. Bednar

Brea M. Benson

Audrey A. Boaten g

Samuel R. Bowers

Gracie M. Cain

Elaina G. Campion

Greyson J. Campion

Alyssa R. Christensen

Anna K. Cline

Catherine B. Coleman

Gaspar I. Covarrubias Zuniga

Gabriela A. Davis

Natalie K. Doyle

Alexis M. Egeberg

Koby J. Eisenmenger

Sydney K. Esker

Taylor D. Fan

Mallory V. Fonte

Amaya B. Francom

Molly A. Fried

Kamryn R. Frost

Samuel L. Garber

Grant C. Garrison

Abigale N. Goin

Nicholas P. Harfst

Megan M. Harrison

Anna M. Hawley

Liam J. Henry

Gianna G. Hill

Veronica N. Hoffman

Kylie M. Jackson

Katelin A. Jassman

Addison G. Jones

Vincent S. Kim

Delaney G. King

Manvika Kohli

Sarah G. Kyle

Anna H. Lagacy

Jaedon J. Lager

Morgan M. Lee

Yinuan Liang

Grace V. Lietz

Wanda L. Lindquist

Abigail J. Loven

Jami E. Marriott

Olivia L. McMurry

Abigail R. McNamara

George C. Moore

Nathaniel C. Murphy

Nolan I. Nierenhausen

Kyle A. Nofziger

Leah R. Nykaza

Kamela S. Parker

Natalie Parrott

Stephen G. Pogue

Klein E. Powell

Kathryn P. Raver

Kelsie R. Reeves

Bailey A. Roberts

Helen M. Ryding

Averhy P. Sanborn

Joseph S. Scheele

Cassie J. Schwarzentraub

Elizabeth G. Sims

Jonah R. Singer

Savannah B. Smith

Contessa B. Stewart

Fiona R. Taylor

Lillian E. Tira

Nicholas J. Traficante

Kelly M. Underwood

Karsten M. Waisath

Janey B. Watson

Carson T. Wheeler

Katherine A. Young

Sophie N. Zerrouki

Tyler C. Zindars

11th grade

Tucker J. Antonacci

Emily P. Berkman

Samantha M. Beyer

Nyah E. Biegler

Matthew E. Bletzinger

Olivia M. Bunting

Ryan A. Bushell

Ashley R. Campbell

Zacheus L. Carr

Belen A. Chamorro

Maddison B. Claybrooke

Kate E. Cramer

Mimi B. Davis

Colin M. Diercks

Claudia J. Ebbecke

Dalen F. Elliott

Daisy A. Farrar

Heidi A. Fountain

Kylie A. Fuoss

Rachel E. Grote

Samantha L. Hamilton

Alexander M. Headley

Natalie E. Heaton

Aidan M. Hegarty

Tony Huang

Lilia R. Isaac

Kelsey M. Jacobs

Anna M. Kaper

Clayton J. Kessler

Hannah E. Kittivanichkulkrai

Haley M. Knauff

Georgia A. Liagridonis

Yasmin C. Llano

Ryan J. Long

Nathaniel P. Lundstrom

Colin J. Marriott

Amber M. Marshall

Hailee N. McCall-Ochs

Rachel L. Myers

Aiesha S. Patel

Lauren E. Pfeifer

Xalina A. Ramirez Kennedy

Ainsley M. Ranstead

Daniel G. Renshaw

Kazie Ann D. Rittenhouse

Tadeo Ruiz Sandoval

Shaelin J. Ruzich

William S. Sampson

Dana K. Schaumann

Gretchen L. Scheele

Nicholas J. Schiaretti

Emma M. Schwaiger

Ella R. Shafer

Matthew J. Sims

Jessica L. Smith

Kaitlyn M. Stafford

James W. Taber

Michael J. Taylor

Gwenyth K. Tee

Jacob C. Tester

Amelia M. Thornton

Ella M. Tietz

Aidan R. Trevillian

Addie M. Waibel

Jennifer M. Webb

Kyle J. Widener

Rachel R. Wingle

Ella C. Wolters

Alexis M. Young

12th grade

Payton D. Ade

Noelle K. Bailey

Madilynn J. Balbach

Annie W. Bao

Caleb H. Benedict

Colten A. Brunner

Paige E. Bundy

Clayton F. Burkhalter

Mason J. Butler

Sylvia D. Byron

Costen M. Campion

Anna M. Christensen

Evan C. Coleman

Lucas J. Creel

Isabella G. Davenport

Nicolina M. DiGirolamo

Nathan M. Elliott

Owen S. Ericson

Isabelle G. Farm

Levi K. Frost

Kayin C. Garner

Timothy P. Glumac

Ethan B. Grinberg

Jade M. Harms

Courtney A. Hayes

Annie E. Henrichs

Seth E. Honnigford

Kylie R. Houchin

Brooklyn M. Houser

Zoe A. Hovde

Kara F. Januzik

Amy L. Jassman

Erica C. Johnson

Jillian J. Jordan

Soha E. Kassem

Mrinali P. Kesavadas

Ryan J. Kieffer

Lydia A. King

Kaleigh G. Kirby

Samuel J. Knight

Samuel S. Kuehn

Harrison L. LaCour

Alissa J. Lane

Sera B. Lane

William H. Larson

Cole B. Lener

Nicholas E. Liagridonis

Henry H. Livingston

Lydia J. Magyar

Julia R. McNaught

Caitlin M. McNulty

Malcolm S. Mills

Natalie J. Mitchell

Alexis N. Mohr

Charles C. Moore III

Nathan E. Nagy

Andrea F. Penrose

Mara Pletcher

Carly M. Raver

Jennifer Rebollo

Haley M. Sahni

Isabel M. Schmidt

Carlee A. Scott

Peter J. Slezak

Britta A. Slupski

Drew A. Stanifer

Elizabeth I. Stremming

Andrew D. Tee

Payton E. Turk

Cora R. Walker

Aiden J. Walsh

Jonas C. Walsh

Alexis R. Watkins

Riley G. Watson

Delaney R. Wheeler

Ryan K. Whitehouse

David J. Wilcoski

Gaven M. Williams

Neenah F. Williams

Amber R. Yeakel

HONORS

Ninth Grade

Madison S. Ade

Brynlee S. Allison

Marshall G. Bachar

Caleb A. Boykin

Caleb I. Bundren

Madison K. Byrd

Thomas A. Carpenter

Addison A. Collins

Timothy L. Cubberley

Alayna M. DeWitt

Mikane M. Didier

Ella G. Drone

Taylor M. Easter

Tyler M. Emmerd

Caylee N. Folken

Brooklynn E. Garcia

Tori F. Garner

Hanna M. Garth

Brie A. Goudie

Madelyn R. Graham

Camden A. Harms

Ethan M. Harrell

Boston M. Hart

Luke R. Henkel

Jack A. Holt

Braden P. Houchin

Samantha C. Johnson

Jamisen P. Jones

Alexander J. Kieffer

Ryan T. Koller

Brooklyn M. Lawhorn

Ava R. Maring

Alexander J. McHale

Brenden M. Mercer

Anna Z. Moore

Fletcher M. Munds

Arlo R. Nelson

Dallas Nelson

Lauren A. Olson

Savannah R. Orgeron

Dominic J. Orwick

Chloe J. Pruitt

Paulina Rebollo

Carson J. Reed

Aubrea L. Rhodes

Rylan J. Richerson

Anne E. Rose

Caden E. Ross

Maia P. Schickedanz

Morgan C. Seybold

Elaina A. Shoaf

Ramiro D. Silva IV

Corbin A. Six

George C. Stephens

Kaitlyn R. Stewart

Kallie M. Stutsman

Sean M. Summers

Jill C. Uken

Michael O. Underwood

Jacob D. Waldinger

Kyle J. Walmer

Ethan R. Whittaker

Ainsley P. Winters

Ryan A. Ziegler

10th grade

Adeline G. Aberle

Carolina Alonso Bell

Logan N. Alt

Emma M. Anderson

Kiana R. Bailey

Conner W. Bell

Gianluca N. Bellini

Cainan J. Birge

Damion W. Boller

Quinton C. Bradley

Kyndal M. Brown

Arabella J. Buchanan

Erik D. Christianson

Zachary L. Courson

Kiera S. Cox

Quinten R. Cox

Jackson C. Craig

Jacob J. Creel

Hunter L. Crowe

Campbell L. Cruse

Alexa N. Dhom

John J. Eckley

Alayna N. Evans

Nicholas M. Gilbert

Dylan A. Goble

Isabella E. Gonzalez

Andre H. Grace

Annilee C. Griffeth

Jessica L. Hawk

Chloe E. Heffernan

Braeden J. Heinold

Samuel D. Henrichs

Dylan M. House

Hayden A. Hunt

Abigail J. Johnson

William C. Jones

Ellen M. Kaper

Maximilian R. Katz

Cayla J. Koerner

Gabriel B. Labbe

Grace A. Larson

Hailey E. Litteken

Abigail L. Loewenstein

Madeline M. Mawson

Mary S. McDavitt

Karson W. McKee

Cynthia M. McKinney

Miranda A. Morrissette

Abigail L. Moser

Katelyn A. Moser

Amelia G. Osman

Claire C. Parrott

Tinley I. Peters

Isabelle L. Ramirez

Collin E. Rath

Keaton C. Reynhout

Taylor J. Reynolds

Zachary A. Ritchie

Jayden B. Roberts

Thomas J. Rose

Hayley M. Schickedanz

Avery W. Seaman

Kennedy R. Sexton

Lauren Shaffer

Penelope K. Sheridan

Marissa N. Smith

Mackenzie R. Spencer

Ashton P. Stoudt

Justin D. Straub

John P. Tender

Tristain T. Tetens

Ethan C. Trail

Tyler K. Uken

Anika J. Wells

Joshua R. Wilcoski

Tayler E. Wilson

Gabriel A. Wisnasky

Fjasmine Yang

Karley M. Yergler

11th grade

Emma C. Beddow

Tennille D. Bode

Brayden K. Bone

Ashlyn M. Bristle

Logan J. Burdette

Delaney L. Burger

Joseph C. Carrington

Gavin E. Cassidy

Emma N. Clements

Elijah D. Cook

Lillian F. Cooley

Megan A. Devine

Bradley W. Farrar

Amalie J. Fried

Kolby A. Goodner

Jade L. Green

Gavin M. Hadden

Emily C. Hale

Jasmine M. Hernandez

Josie K. Hess

Evelyn M. Hoctor

Jacob L. Hope

Colton M. Hubble

Stacey M. Irwin

Kade L. Kinnamon

Isabella G. Leevey

Mattison S. Leskis

Jacob E. Louis

Payton D. Mannin

Nicholas E. Mies

Colton M. Morris

Jaidlynn M. Morrissey

Hayden N. Nelson

Rachel J. Nielsen

Lillian M. Odum

Joshua L. Park

Cassidy E. Peterson

Adam M. Pillischafske

Tessa J. Ray

Olivia G. Ross

Vincent G. Sambor

Lydia E. Schable

Aubrie A. Shore

Delaney G. Smith

Katie L. Stonehouse

Cora E. Strigotte

Joseph D. Sullivan

Cecilia J. Taylor

Joseph J. Taylor

Sara M. Thompson

Elise J. Tompkins

Ireland G. Walsh

Elijah J. Warren

Ashlyn G. Webb

Aiden M. Yates

12th grade

Jacob D. Anderson

Ellie D. Beach

Brooke L. Benson

Cassidy L. Brock

Karsyn K. Bryant

Fiona S. Bullok

Zachary M. Chalk

Amelia R. Childress

Brandon P. Collins

Dominico K. Cosimini

Paige N. Cramer

Noah D. Crowley

Joshua D. Cubberley

Chance T. Decker

Cayla R. Emmerd

Kobe U. Essien

Jason A. Fox

Boden A. Freeman

Emilia M. Garrison

Ty A. Gibbs

Kyler M. Groff

Rissa Marie d. Habaradas

Kameron M. Hacker

Evan W. Herriott

Lindsey T. Hodges

Kayla B. House

Grace C. Hyde

Jacob A. Janda

J K. Jones

Callan A. Lener

Miranda Marcelli

Logan M. McDonough

Maya V. McGrath

Lauren A. Minick

Kelsie A. Mitchem

Jeremy D. Nierstheimer

Jacob E. Paragi

Emily Parrott

Destiny R. Pryor

Austin M. Remus

Skye R. Rogers

Makayla G. Rosenbery-Hornbuckle

Seth A. Sabatuk

Zachary T. Sabatuk

August J. Schlueter

Mya R. Schure

Brooke E. Sellers

Clayton J. Spencer

Hagen W. Stewart

William R. Stuckemeyer

Anna L. Sullivan

Carson J. Thomas

Colson E. Uebelhoer

Nicholas B. Uken

Joseph D. Wanninger

Ashley K. Wheeler

Amanda J. Williams

Zachary J. Woods

James D. Zindars